Gökkubbede Hoş Bir Sada


  • Dizi: Hatırat
  • İlk Basım Tarihi: 01.02.2024
  • Sayfa Sayısı: 256
  • ISBN: 978-625-6767-10-2
  • Etiket Fiyatı: 275,00

Erünsal Hoca bir hocanın bir şeyi öğretebilmek için, ders verdiği konuların ötesinde çok ciddi bir birikimi olması gerektiğini ilmî derinliği ile hissettiren hocalardandı.
Nuray MERT
İSAM Kütüphanesi deyince benim söyleyeceğim şudur: İSAM Kütüphanesi İsmail Erünsal’ın eseridir. Bizimki sadece ona yardımcı olmaktan ibaret olmuştur.
Tayyar ALTIKULAÇ
Osmanlı sosyal ve kültürel tarihi için de bilinmedik, beklenmedik hususlar tespit etmiş; herkesin hayranlıkla okuduğu bilgileri ortaya çıkarmıştır. İşte burada uzun yıllar süren mû-şikâf ve sabırlı tabiatı açıkça görülür.
Ekmelettin İHSANOĞLU
Her karşılaşmamızda ondan yeni şeyler öğrenmenin hazzıyla ayrıldım. Benim gibi yanına kim uğrarsa ilmen, sinnen ve ahlaken ağabeylik yapıyordu. Ağabey kelimesinin içeriğini dolduran her özelliğe sahipti; merhamet, yardım, himaye, şefkat…
İskender PALA
İsmail Erünsal demek vefakârlık, edep, samimiyet, çalışkanlık, ilmî ciddiyet, tevazu, cömertlik demektir. Bir ihtisas kütüphanesi nedir, nasıl kurulur, nasıl devam ettirilir, bunları ondan öğrendik.
Hayrettin KARAMAN
İnsanlar, özellikle yetişme çağında gördükleri iyi ya da olumsuz örnekleri kendileri için model alıyorlar. Bundan sonraki hayatımda benden birisi bir şey istediği zaman hep İsmail Bey’in bu alicenap tavrını hatırlarım. İçimden bazen “yahu, bu kişi buna değmez” diye bir itiraz yükselse bile çok daha güçlü bir ses “hayır, sen hocalarından böyle görmedin, yardım etmek boynunun borcudur” diye hep birinci sesi bastırdı. Bunda İsmail Erünsal Bey’in tavrının büyük rolü olduğu kanaatindeyim.
Mustafa İSEN

Tarih Başlık Yazar Mecra Kaynak Detay