Kalbin Simyası


  • Dizi : Din İnceleme Araştırma
  • İlk Basım Tarihi : 01.01.2019
  • Sayfa Sayısı : 272
  • Ebat : 13,5x21
  • Etiket Fiyatı : 29,50 ₺
  • ISBN : 978-605-08-2925-9

"Kalbi kararmış olanlar zulmederler; buna karşılık, saf kalpli kimseler kendilerine zulmedeni affetmekle kalmaz, onu itibar ve ahlaken yükseltirler. Kendimizi manevî olarak temizlemek için, önce bu gerçeğin farkına varmamız gerekiyor. İşte elinizdeki, tamamen bununla ilgili bir kitap: Kalbi arındırmanın ve kurtuluşun el kitabı."

Neredeyse tamamıyla dış görünüş ve maddiyat odağında seyreden günümüzün dünyası, manevî gelişime daha fazla ihtiyaç duyar hale geldi. İnsanoğlunu boşluğa sürükleyen asıl neden ise manevî dayanak noktalarının kaybolması sonucunda nefsin isteklerinin doğru yönlendirilemeyip kalbin kibir, cimrilik, düşmanlık duygusu gibi birçok olumsuz nitelik tarafından kuşatılmış olması.

İşte; ABD'deki ilk Müslüman beşerî ilimler üniversitesi olan Zaytuna College'in kurucusu, dinî meseleleri samimiyetle, ulema-halk ayrımı yapmadan anlatabilen, aynı zamanda sosyal bilimlere dair entelektüel birikimi ve disiplinlerarası metoduyla, kadim İslam geleneğini esas alan bir âlim ve mutasavvıf olan Hamza Yusuf, bu anlam arayışına ket vuran kalbî rahatsızlıkları irdeliyor. Kendisi de önemli bir âlim olan İmam Mevlüd’ün manzum eserinden yola çıkarak, kalbin manevî hastalıklarını teşhis edip bu hastalıklara Kur’ân, gelenek ve ilim eksenli sürdürülebilir tedavi yöntemleri öneriyor.

Tarih Başlık Yazar Mecra Kaynak Detay
05.07.2019 Kalbi yeniden yapılandırmak Kadir Güven Dijital Yeni Şafak Habere Git
05.07.2019 Kalbin Simyası Kadir Güven Dijital Milli Gazete Habere Git
18.04.2019 KALBİN SİMYASI İLK KEZ TÜRKÇEDE Osman Palabıyık Dijital izdiham Habere Git
03.01.2019 'Kalbin Simyası' çıktı Kadir Güven Dijital Timeturk Habere Git